§ 7
Žádost o registraci
(1) Výrobce a dovozce před uvedením látky podléhající povinnosti registrace na trh podávají žádost o registraci Ministerstvu zdravotnictví písemně v českém jazyce. Žádost o registraci musí obsahovat zejména
a) jméno, příjmení, státní občanství, bydliště a identifikační číslo, jde-li o fyzickou osobu oprávněnou k podnikání; obchodní jméno (název), sídlo a identifikační číslo, jde-li o právnickou osobu oprávněnou k podnikání,
b) obchodní jméno (název) a sídlo zahraničního výrobce dovážené látky podléhající povinnosti registrace,
c) základní údaje o látce podléhající povinnosti registrace,
d) klasifikaci látky podléhající povinnosti registrace,
e) bezpečnostní list nebezpečné látky podle § 14.
(2) Další náležitosti obsahu žádosti o registraci a způsob jejího zpracování Ministerstvo zdravotnictví stanoví vyhláškou.
(3) Změny údajů uvedených v žádosti o registraci jsou výrobce a dovozce povinni do 30 dnů ode dne jejich zjištění oznámit Ministerstvu zdravotnictví.
(4) Ministerstvo zdravotnictví vede Registr, ve kterém uchovává veškeré údaje poskytnuté pro registraci. Údaje z tohoto Registru poskytuje Ministerstvo zdravotnictví, s výjimkou údajů obsahujících obchodní tajemství.
(5) Ministerstvo zdravotnictví zveřejňuje nejméně jedenkrát ročně seznam registrovaných látek ve Věstníku Ministerstva zdravotnictví.
(6) Údaje, jejichž zveřejnění by mohlo poškodit výrobce a dovozce, mohou být jimi označeny v rámci registrace za předmět obchodního tajemství a poskytují se na vyžádání pouze správním úřadům.
(7) Povinnost zachovávat mlčenlivost o skutečnostech označených výrobcem a dovozcem za předmět obchodního tajemství se vztahuje na všechny zaměstnance, kteří provádějí zkoušky vlastností látek.
(8) Předmětem obchodního tajemství nemohou být
a) obchodní název látky,
b) jméno a příjmení (název), bydliště (sídlo), identifikační číslo výrobce nebo dovozce látky,
c) fyzikálně chemické vlastnosti látky,
d) pokyny pro omezení nebezpečných účinků látky,
e) výsledky toxikologických a ekotoxikologických zkoušek látky,
f) stupeň čistoty a identifikace nečistot nebo příměsí, které mají nebezpečné vlastnosti podle § 2 odst. 8, pokud je to potřebné pro klasifikaci a označení látky,
g) pokyny pro případ úniku látky,
h) informace obsažené v bezpečnostním listu,
i) analytické metody pro nebezpečné látky, umožňující zjištění nebezpečné látky při jejím uvolnění do životního prostředí a stanovení přímé expozice na člověka,
j) množství vyráběné a dovážené chemické látky s nebezpečnými vlastnostmi,
k) použité metody toxikologických a ekotoxikologických zkoušek látky,
l) případy týrání zvířat během toxikologických a ekotoxikologických zkoušek látky.