K čl. VII., § 11 zákona:
1. Všichni definitivní profesoři (ředitelé, správcové) státních škol středních (také obchodních, průmyslových a odborných), jakož i učitelé a dílovedoucí škol průmyslových a odborných hodnostních tříd zařadění, přeřaďují se do nového schematu platového obsaženého v čl. I., § 1 zákona a § 1 novely tak, že za základ přeřadění se berou nejen jejich třídy hodnostní, nýbrž i požitky služební, nabyté na základě doby započítatelné podle platných zákonů a předpisů pro dosažení přídavků pětiletých nebo tříletých i s válečnými lety připočtenými podle zákona ze dne 23. července 1919, čís. 457 Sb. z. a n., ke dni 1. září 1919, jenž jest pro přeřadění rozhodující.
2. Definitivní profesoři, kteří dosáhli za podmínek v odst. 1. stanovených prvního pětiletého přídavku a mají 5 až 8 započítatelných let služebních, zařaďují se do požitků IX. třídy hodnostní, a to s 5 a 6 lety do 3. stupně a se 7 a 8 lety do 4. stupně platového, při čemž se jim do pětileté lhůty časového postupu, pro tu třídu platné, započítává doba, přesahující 4 roky celkové započítatelné služby, profesoři pak s 9 započítatelnými lety služebními zařadí se do požitků VIII. třídy hodnostní.
3. Definitivní profesoři, kteří za podmínek v odst. 1. stanovených dosáhli druhého přídavku pětiletého a mají 10 až 14 služebních let započítatelných, zařaďují se do požitků VIII. tříd hodnostní, při čemž se do postupu časového a do vyšších stupňů platových v této třídě započítává doba ode dne dosažení druhého pětiletého přídavku.
4. Všichni definitivní profesoři, kteří dosáhnou za podmínek v odst. 1. stanovených třetího přídavku pětiletého, přeřaďují se obdobně podle § 1, odst. 3. a 4. novely vzhledem k dosavadnímu svému platu do požitků VII. třídy hodn., při čemž se jim veškerá doba ode dne dosažení třetího přídavku pětiletého ztrávená započte úplně pro dosažení požitků vyšších stupňů platových této třídy hodnostní.
5. Všichni definitivní profesoři, kteří dosáhli za podmínek v odst. 1. stanovených čtvrtého a pátého přídavku pětiletého, přeřaďují se vzhledem k dosavadnímu svému platu a pokud se týče k době služební přesahující dosažení třetího pětiletého přídavku obdobně podle § 1, odst. 3. a 4., novely do požitků VI. třídy hodnostní, při čemž se jim veškerá doba ode dne dosažení čtvrtého pětiletého přídavku ztrávená započte úplně pro dosažení požitků vyšších stupňů platových této třídy hodnostní.
6. Pro profesory státních škol průmyslových a odborných platí toto zvláštní ustanovení: Profesoři, kteří dosáhli již v době mezi 9. a 14. rokem započítatelné služby služného VIII. třídy hodnostní, přeřadí se do těch vyšších stupňů VIII. třídy hodnostní, které odpovídají těmto vyšším požitkům; dále postupují v důsledku tohoto přeřadění.
7. Ředitelé státních škol středních a obchodních přeřadí se týmž způsobem jako profesoři. Do požitků 1. stupně VI. třídy hodnostní se však zařadí vzhledem k čl. VII., § 13, odst. 1., zákona i ředitelé státních středních vyšších škol obchodních a průmyslových, kteří dnem 1. září 1919 nedovršili 20 let započítatelných; pro dosažení vyšších stupňů této třídy se jim však nic nezapočítává. Pro trvalé správce státních středních a odborných škol, jmenované podle čl. VII., §13 zákona, platí obdobně táž ustanovení co do zařadění do třídy VII. Ti ředitelé státních průmyslových škol v VII. hodnostní třídě, kteří dne 1. září 1919 mají čtyři nebo pět pětiletých přídavků, zařadí se do 2. stupně VI. třídy hodnostní, a léta od dosažení čtvrtého přídavku počítají se do dalšího postupu v této třídě. Oni ředitelé státních škol průmyslových VI. hodnostní třídy, kteří mají aspoň čtyři pětileté přídavky, zařadí se do 3. stupně VI. třídy hodnostní, ředitelé státních škol průmyslových VI. třídy hodnostní s 28 lety služebními zařadí se do 4. stupně VI. třídy hodnostní. Ředitelé státních odborných škol, jakož i přednostové odborů při státních průmyslových školách a ředitelé státních dvoutřídních obchodních škol se přeřadí právě tak, jako profesoři, avšak ti, jejichž započítaná služební doba ke dni 1. září 1919 nečiní plných 15 let, vřadí se ve smyslu čl. VII., § 13, odst. 2., zákona do požitků 1. stupně VII. hodnostní třídy; do dalšího postupu v této třídě se jim však nic nezapočítává.
8. Učitelé státních škol průmyslových a odborných, kteří jsou v IX. neb vyšší hodnostní třídě, přeřadí se podle dosaženého platu a služebních let započítaných do pětiletých přídavků stejně jako profesoři týchž škol.
9. Učitelé dílenští (dílovedoucí) státních škol průmyslových a odborných, kteří byli již dne 31. srpna 1919 v X. hodnostní třídě státních úředníků, přeřadí se se zřetelem k jejich požitkům a délce služby v této třídě započítané bez jakékoliv prejudice pro definitivní zařadění této kategorie do skupin pro časový postup státních úředníků: mají-li nejvýše 8 let této služby, do příslušných stupňů X. hodnostní třídy; mají-li více než 8 a nejvýše 15 let této služby, do příslušných skupin IX. hodnostní třídy, a mají-li více než 15 let, do příslušných stupňů VIII. třídy hodnostní.