§ 4
Přijímací zkouška
(1) Účelem přijímacích zkoušek je na základě přímého poznání posoudit schopnosti a znalosti uchazeče potřebné ke studiu zvoleného oboru; účelem talentové zkoušky je přímým poznáním uchazečova projevu, popř. i předložených prací, posoudit jeho talent.
(2) Přijímací zkouška má zpravidla část písemnou a ústní a podle potřeby také část praktickou. Na oborech uměleckého charakteru je částí přijímací zkoušky talentová zkouška. Náplň, rozsah, části a termíny přijímacích zkoušek stanoví děkan tak, aby uchazeči mohli být včas informováni. O termínu zkoušek děkanát uvědomí uchazeče aspoň 14 dní předem. Zkoušky se mohou konat až po maturitních zkouškách, pouze na vysokých školách uměleckého směru mohou začít už 1. února.
(3) Uchazeči předloží při přijímací zkoušce občanský průkaz (vojáci základní vojenské služby vojenský průkaz totožnosti), výroční vysvědčení z posledního ročníku a maturitní vysvědčení (s výjimkou uchazečů o studium na vysokých školách uměleckého směru).
(4) Nemůže-li se uchazeč dostavit k přijímací zkoušce z vážných důvodů, zejména pro nemoc, stanoví mu přijímací komise na žádost, kterou je třeba podat nejpozději do stanoveného dne zkoušky, náhradní termín.
(5) Přijímací zkoušky připravují a provádějí zkušební komise, které jsou nejméně tříčlenné; jejich předsedu a členy jmenuje děkan z učitelů fakulty.
(6) O přijímacích zkouškách vede každá zkušební komise protokol, ve kterém se zaznamenávají podstatné skutečnosti charakterizující průběh a výsledky zkoušky a celkový závěr vyjadřující, zda a v jaké míře projevil uchazeč při zkoušce předpoklady pro studium zvoleného oboru. Tento závěr slouží jako podklad pro rozhodnutí přijímací komise a zkušební komise jej uchazeči nesděluje.