CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 146/1997 Sb. Vyhláška, kterou se stanoví činnosti, které mají bezprostřední vliv na jadernou bezpečnost, a činnosti zvláště důležité z hlediska radiační ochrany, požadavky na kvalifikaci a odbornou přípravu, způsob ověřování zvláštní odborné způsobilosti a udělování oprávnění vybraným pracovníkům a způsob provedení schvalované dokumentace pro povolení k přípravě vybraných pracovníků § 9 - Způsob ověřování zvláštní odborné způsobilosti vybraných pracovníků se zdroji

§ 9 - Způsob ověřování zvláštní odborné způsobilosti vybraných pracovníků se zdroji

146/1997 Sb. Vyhláška, kterou se stanoví činnosti, které mají bezprostřední vliv na jadernou bezpečnost, a činnosti zvláště důležité z hlediska radiační ochrany, požadavky na kvalifikaci a odbornou přípravu, způsob ověřování zvláštní odborné způsobilosti a udělování oprávnění vybraným pracovníkům a způsob provedení schvalované dokumentace pro povolení k přípravě vybraných pracovníků

§ 9

Způsob ověřování zvláštní odborné způsobilosti vybraných pracovníků se zdroji ionizujícího záření

(1) Ověřování zvláštní odborné způsobilosti vybraných pracovníků se zdroji ionizujícího záření probíhá formou písemné a ústní zkoušky před příslušnou odbornou zkušební komisí Úřadu. Pro činnosti podle § 3 odst. 2, k jejichž výkonu je třeba praktických znalostí a dovedností, může mít zkouška také část praktickou.

(2) Ověřování zvláštní odborné způsobilosti vybraných pracovníků se zdroji ionizujícího záření se provádí na základě přihlášky ke zkoušce podané u Úřadu osobou, jejíž zvláštní odborná způsobilost má být ověřena.

(3) Přihláška ke zkoušce musí obsahovat tyto údaje:

a) jméno, příjmení, datum narození, adresu,

b) nejvyšší dosažené vzdělání vč. odborného zaměření,

c) potvrzení o absolvování odborné přípravy,

d) u vybraných pracovníků, kteří jsou nebo hodlají být pracovníky kategorie A, posudek o zdravotní způsobilosti,

e) specifikaci činností, pro které má být zvláštní odborná způsobilost ověřena,

f) u činností podle § 3 odst. 2 písm. b) a c)

1. metodiky měření a interpretaci výsledků podle nich stanovených,

2. výsledky z účasti na testovacích a porovnávacích měřeních,

3. ukázkové protokoly o měření a hodnocení.

(4) Neuspěje-li pracovník při zkoušce, může opakovat zkoušku v termínu od jednoho do šesti měsíců; datum zkoušky stanoví odborná zkušební komise Úřadu.