§ 6
Žádost o povolení k provozování neveřejného zařízení
(1) Žádost se podává na řádně vyplněném tiskopise, a to odděleně pro každé provozně samostatné zařízení.
K žádosti je nutno připojit tyto přílohy:
a) polohopisný plán, z něhož je patrno umístění vnitřních zařízení, kabelových, popřípadě nadzemních tratí a vnějších stanic. U zařízení vysokofrekvenčních také plán tratě nosného metalického vedení. Pro menší a jednoduchá zařízení a pro místní a závodní rozhlasy se polohopisný plán nepožaduje;
b) jmenný seznam vnějších vedlejších stanic a přímých spojení zapojených do zařízení, u závodních rozhlasů seznam reproduktorů zapojených mimo areál podniku, v němž je umístěna rozhlasová ústředna, seznam stanic (u závodních rozhlasů seznam reproduktorů) umístěných u jiných právních subjektů; 3)
c) schematický plán sítě podzemních i nadzemních vedení; d) schéma zapojení a technický popis zařízení (jen pro netypizovaná zařízení běžně v jednotné telekomunikační síti nepoužívaná).
(2) Přílohy k žádosti je nutno připojit ve trojím vyhotovení. Zasahuje-li zařízení do obvodů několika pověřených organizací spojů, nutno připojit přílohy v takovém počtu, aby každá pověřená organizace spojů obdržela opis povolení i s přílohami.
(3) Žádost i s přílohami předloží žadatel pověřené organizaci spojů, v jejímž obvodu má být zařízení nebo větší část jeho vnějšího vedení vybudována (v Praze přímo Ředitelství telekomunikací). Jde-li o neveřejné zařízení dálkového charakteru, předloží žadatel žádost s přílohami příslušné správě dálkových kabelů. Tato pověřená organizace spojů přezkouší, má-li žádost všechny náležitosti a odpovídají-li skutečnosti údaje uvedené v žádosti. Přezkoušenou žádost včetně příloh postoupí pověřená organizace spojů povolujícímu orgánu.
------------------------------------------------------------------
3) Jiným právním subjektem se rozumí každá organizace, která je samostatně zapsána v podnikovém rejstříku.