CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 123/2022 Sb. Vyhláška o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a bezpečnosti provozu vyhrazených elektrických zařízení při hornické činnosti, činnosti prováděné hornickým způsobem a při nakládání s výbušninami § 34 - Přechodná ustanovení

§ 34 - Přechodná ustanovení

123/2022 Sb. Vyhláška o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a bezpečnosti provozu vyhrazených elektrických zařízení při hornické činnosti, činnosti prováděné hornickým způsobem a při nakládání s výbušninami

§ 34

Přechodná ustanovení

(1) Požadavky stanovené v části šesté musí být splněny nejpozději do 31. prosince 2024; do té doby organizace přijme nezbytná opatření k zajištění bezpečnosti práce a provozu.

(2) Organizace uvede dokumentaci zpracovanou podle právní úpravy účinné přede dnem nabytí účinnosti této vyhlášky do souladu s požadavky této vyhlášky nejpozději do 31. prosince 2024.

(3) Oprávnění vydané obvodním báňským úřadem organizaci k montáži, opravám, revizím a zkouškám vyhrazených elektrických zařízení přede dnem nabytí účinnosti této vyhlášky se považuje za oprávnění k montáži, opravám, revizím a zkouškám vyhrazených elektrických zařízení podle této vyhlášky a zůstává v platnosti po dobu, na kterou bylo vydáno, nejvýše však po dobu 3 let ode dne nabytí účinnosti této vyhlášky.

(4) Zpráva o revizi vyhrazeného elektrického zařízení zpracovaná osobou odborně způsobilou k provádění revizí a zkoušek elektrických zařízení přede dnem nabytí účinnosti této vyhlášky se považuje za zprávu o revizi vyhrazeného elektrického zařízení podle této vyhlášky.

(5) Pro elektrické zařízení, které se nabytím účinnosti této vyhlášky stalo vyhrazeným elektrickým zařízením třídy A, organizace zajistí do dvou let od nabytí účinnosti této vyhlášky

a) zpracování dokumentace podle skutečného stavu jeho instalace podle § 13 odst. 2,

b) posouzení této dokumentace projektantem a

c) provedení revize.

(6) Zpráva o revizi vyhrazeného elektrického zařízení, které bylo před nabytím účinnosti této vyhlášky zařazeno jako vyhrazené elektrické zařízení třídy A a podle této vyhlášky je vyhrazeným elektrickým zařízením třídy B, se považuje za doklad o kontrole podle části C přílohy č. 9 k této vyhlášce po dobu platnosti zprávy o revizi.

(7) Osoba s odbornou způsobilostí pracovník seznámený podle § 9 odst. 2 vyhlášky č. 75/2002 Sb. se považuje za osobu splňující kvalifikační požadavky § 17 odst. 1 písm. a).

(8) Osoba s odbornou způsobilostí pracovník poučený podle § 9 odst. 3 vyhlášky č. 75/2002 Sb. se považuje za osobu poučenou podle této vyhlášky, nejvýše však po dobu 1 roku ode dne nabytí účinnosti této vyhlášky.

(9) Osoba s odbornou způsobilostí pracovník znalý podle § 9 odst. 4 vyhlášky č. 75/2002 Sb. se považuje za osobu s odbornou způsobilostí elektrotechnik podle této vyhlášky, nejvýše však po dobu 1 roku ode dne nabytí účinnosti této vyhlášky.

(10) Osoba s odbornou způsobilostí pracovník znalý s vyšší kvalifikací podle § 9 odst. 5 vyhlášky č. 75/2002 Sb. se považuje za osobu s odbornou způsobilostí elektrotechnik podle této vyhlášky po dobu 2 let ode dne nabytí účinnosti této vyhlášky.

(11) Osoba s odbornou způsobilostí pracovník pro řízení montáže, provozu a údržby elektrických zařízení podle § 9 odst. 6 vyhlášky č. 75/2002 Sb. se považuje za osobu s odbornou způsobilostí vedoucí elektrotechnik, nejdéle však po dobu 2 let ode dne nabytí účinnosti této vyhlášky.

(12) Osvědčení vydané obvodním báňským úřadem osobě odborně způsobilé k provádění revizí a zkoušek vyhrazených elektrických zařízení přede dnem nabytí účinnosti této vyhlášky se považuje za osvědčení revizního technika podle této vyhlášky po dobu, na kterou bylo vydáno, nejvýše však po dobu 5 let ode dne nabytí účinnosti této vyhlášky.

(13) Montáže, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení zahájené a neukončené ke dni účinnosti této vyhlášky se dokončí podle právní úpravy účinné do dne nabytí účinnosti této vyhlášky.