ČLÁNEK 9
PŘEDBĚŽNÁ VAZBA ZA ÚČELEM VYDÁNÍ
1. Smluvní stát může v naléhavých případech před podáním žádosti o vydání požádat prostřednictvím Mezinárodní organizace trestní policie (INTERPOL), diplomatickou cestou nebo přímo mezi ústředními orgány o předběžnou vazbu vyžadované osoby s tím, že žádost o vydání bude následovat. Žádost o předběžnou vazbu bude podána písemně a lze ji zaslat jakýmikoli prostředky, včetně elektronických.
2. Žádost bude obsahovat
a) popis vyžadované osoby zahrnující, pokud je to možné, fotografie a otisky prstů, a jakékoli jiné významné informace, které mohou pomoci určit totožnost osoby;
b) informace o místě pobytu osoby a jejím bydlišti, pokud jsou známy;
c) stručné shrnutí jednání nebo opomenutí, majících naplňovat znaky každého trestného činu, pro který je žádáno vydání;
d) popis každého trestného činu, pro který je žádáno vydání, a uvedení trestu, který může být nebo byl uložen za každý trestný čin;
e) zatýkací rozkaz nebo příkaz ke zbavení osobní svobody nebo doklad o rozhodnutí o vině týkající se vyžadované osoby;
f) prohlášení, že bude následovat žádost o vydání vyžadované osoby; a
g) údaje týkající se důvodů naléhavosti věci.
3. Dožádaný stát poté, co takovou žádost obdrží, učiní nezbytné kroky ke vzetí vyžadované osoby do vazby. Dožadující stát bude o výsledku své žádosti urychleně informován, včetně uvedení případné doby a místa zatčení.
4. Osoba, která byla vzata do vazby na základě takové žádosti, může být propuštěna na svobodu po uplynutí 60 dnů od data svého zatčení, jestliže dožádaný stát neobdržel žádost o vydání doloženou doklady uvedenými v článku 7.
5. Je-li osoba propuštěna z vazby, dožádaný stát o tom co nejdříve vyrozumí dožadující stát.
6. Propuštění osoby podle odstavce 4 tohoto článku nebrání zahájení řízení o vydání vyžadované osoby, je-li žádost doručena později.