§ 51.
Suspense.
(1) Suspendován budiž zaměstnanec:
1. proti němuž bylo zavedeno přípravné vyšetřování pro zločin nebo pro jiný trestný čin spáchaný ze ziskuchtivosti nebo proti veřejné mravnosti, nebo
2. na nějž uvalena byla vyšetřovací vazba pro trestný čin, nebo
3. na jehož jmění uvalen byl konkurs.
(2) Suspense může býti vyslovena i tehdy, když proti zaměstnanci bylo zavedeno přípravné vyšetřování pro jiný trestný čin, nebo když vzhledem k jeho chování bezpečnost nebo vážnost úřadu nebo služební zájem vyžadují, aby byl odstraněn.
(3) O okolnostech, které zavdaly podnět k suspensi, budiž, nenastane-li podle § 53 propuštění bez disciplinárního řízení, zavedeno vždy také disciplinární vyšetřování.
(4) Suspensi vysloví orgán, jemuž přísluší vynésti disciplinární nález; v naléhavých případech může však také přednosta služebního úřadu vyslovili suspensi, k níž musí si dodatečně vyžádati schválení orgánu, zmíněného v předchozí větě.
(5) Suspense končí dnem, kterým disciplinární nález byl doručen, zní-li však nález na přeložení do výslužby nebo na propuštění, dnem, kterým toto rozhodnutí nabylo moci práva. Suspense však může býti zrušena dříve, není-li již důvodů pro její další trvání.
(6) Po dobu suspense může úřad suspendovanému oficiantu snížiti služební příjmy až na polovinu.
(7) Zní-li disciplinární nález na mírnější disciplinární trest nežli na propuštění nebo na přeložení do výslužby, a jsou-li tu okolnosti zřetele hodné, může se dodatečně povoliti úplné nebo částečné vyplacení zadržené části služebního platu. Nebyl-li obviněný ani trestním soudem uznán vinným ani disciplinárně potrestán, budiž suspense zrušena se zpětnou účinností a rozdíl mezi plným a sníženým služebním platem dodatečně vyplacen.