CODEXIS® Přihlaste se ke svému účtu
CODEXIS® ... 105/2010 Sb. Vyhláška o plánu přidělení kmitočtových pásem (národní kmitočtová tabulka) Oddíl IV. Plán přidělení kmitočtových pásem v České republice - (národní kmitočtová tabulka)

Oddíl IV. Plán přidělení kmitočtových pásem v České republice - (národní kmitočtová tabulka)

105/2010 Sb. Vyhláška o plánu přidělení kmitočtových pásem (národní kmitočtová tabulka)

Oddíl IV. Plán přidělení kmitočtových pásem v České republice

(národní kmitočtová tabulka)

1. Přidělená kmitočtová pásma v České republice jsou v národní kmitočtové tabulce rozdělena pro účely civilního využití a necivilního využití pomocí následujících zkratek:

C - civilní využití

NC - necivilní využití (Ministerstvo obrany pro vojenské účely

a Armáda České republiky)

2. Formát zápisu zkratky vyjadřuje zařazení do jedné z následujících kategorií:

a) velkými písmeny (C nebo NC) se vyjadřuje přednostní užívání daného pásma. Pokud jsou takto uvedeny obě zkratky, je dané pásmo rovnoprávně využíváno na základě koordinace.

b) malými písmeny (c nebo nc) se vyjadřuje podružné využívání daného pásma. Takové využívání nemá nárok na ochranu před rušením od přednostních uživatelů s výjimkou rušení způsobeného nežádoucím vyzařováním a zároveň nesmí působit rušení přednostnímu využívání. Pokud jsou v daném pásmu dvě nebo více podružných služeb, pak dané pásmo sdílejí rovnoprávně.

3. Při rozhodování o pořadí předností využívání v daném kmitočtovém pásmu vždy rozhoduje nejprve kategorie služby (viz 3. sloupec národní kmitočtové tabulky).

4. Přidělení kmitočtových pásem v národní kmitočtové tabulce vychází z Článku 5 Řádu a má čtyři sloupce:

a) ve sloupci „Kmitočtové pásmo“ jsou uvedeny dolní a horní meze pásma; do 27 500 kHz v kilohertzích, od 27,5 MHz do 10 000 MHz v megahertzích, nad 10 GHz v gigahertzích. V tabulce je popsáno přidělení pásem v rozsahu rádiového spektra od 8,3 kHz do 275 GHz,

b) ve sloupci „ČR podle Řádu“ jsou uvedeny radiokomunikační služby, které je možno provozovat na území České republiky podle Článku 5 Řádu, spolu s příslušnými Poznámkami Řádu uvedenými v Kapitole 5, Oddíl III. Kategorie přidělení navíc platících v České republice jsou zapsány s označením Poznámek Řádu lomítky \5.XXX\,

c) ve sloupci „Přidělení v ČR“ jsou uvedeny radiokomunikační služby, které je povoleno na území České republiky provozovat. Služby jsou doplněny příslušnými Poznámkami Řádu uvedenými v Oddílu III a Národními poznámkami (CZXX) uvedenými v bodě 6. Každé službě je přiřazen číselný kód druhu využití,

d) ve sloupci „Využití přidělení“ jsou uvedeny zkratky druhu využití podle bodu 1 nejprve pro přednostní užívání pásma a pak pro podružné užívání pásma podle bodu 2. Ke zkratkám jsou přiřazeny číselné kódy [1] pro civilní využití, [1]* pro vyhrazené civilní využití podle Dodatku 26 Řádu a [2] pro necivilní využití.

5. Poznámky Řádu technické povahy a/nebo platící jen pro část daného pásma uvedené ve sloupci „ČR podle Řádu“ platí ve sloupci „Přidělení v ČR“ jen tehdy, pokud je v něm zapsána příslušná služba.

Poznámky Řádu odkazují na:

- Články Řádu, které jsou obsaženy ve Svazku I Řádu, nebo na konkrétní ustanovení Článku Řádu (např. ustanovení č. 9.11A je součástí Článku 9 Řádu),

- Dodatky Řádu, které jsou obsaženy ve Svazku II Řádu,

- Rezoluce Řádu, které obsahuje Svazek III Řádu,

- Doporučení ITU-R, obsažená ve Svazku IV Řádu, na které se Řád odkazuje a činí je tak závaznými. Závaznost Doporučení je v souladu s Rezolucí 27(WRC-19) vyjádřena

a) formulací, kterou regulatorní text na Doporučení (nebo jeho část) odkazuje. Povinnost dodržet parametry, postupy apod. vyjadřuje použití slova „musí“ (v originále „shall“) označujícího povinnost, tzn. „musí být v souladu s“ nebo „musí splňovat limity“ uváděného Doporučení;

b) přesnou a úplnou specifikací Doporučení, tzn. uvedením plného označení, včetně uvedení čísla revize za pomlčkou, např. Doporučení ITU-R M. 1174-4.

6. Kromě Poznámek Řádu uvedených v Kapitole 5, Oddílu III, platí Národní poznámky s následujícím významem:

CZ1 Na kmitočtech pevné a pozemní pohyblivé služby zapsaných

u Radiokomunikačního úřadu ITU má přednost uživatel,

pro kterého byly tyto kmitočty u Radiokomunikačního úřadu

ITU zapsány a jsou evidovány Českým telekomunikačním úřadem.

CZ2 Neobsazeno

CZ3 Harmonizované pásmo NATO

CZ4 - Doplňkové přidělení: v kmitočtových úsecích 1 715-1 800 kHz

a 1 850-2 000 kHz může být navíc podružně přiděleno až 200 kHz

amatérské službě.

CZ5 Doplňkové přidělení: kmitočtový úsek 70,1-70,3 MHz je navíc

podružně přidělen amatérské službě.

CZ6 V úsecích 2 025-2 070 MHz a 2 200-2 245 MHz je přidělení

pohyblivé službě vyhrazeno pro přednostní necivilní využití.

CZ7 - Doplňkové přidělení: kmitočtový úsek 3 400-3 410 MHz je navíc

podružně přidělen amatérské službě.

CZ8 - Doplňkové přidělení: kmitočtový úsek 75,5-76 GHz je navíc

podružně přidělen amatérské službě a družicové amatérské

službě.

CZ9 - Pásmo je výhledově určeno pro civilní využití.

CZ10 - Pásmo je výhledově určeno pro harmonizované

necivilní využití NATO.

CZ11 - Kmitočtové pásmo 117,975-137 MHz lze také využívat stanicemi

pohyblivé služby určenými pro komunikaci dálkově řídících

pilotů bezpilotních letadel se stanicemi letecké pohyblivé

služby nebo s jinými stanicemi pohyblivé služby určenými

pro komunikaci dálkově řídících pilotů bezpilotních letadel.

V takovém případě se tato stanice považuje za letadlovou stanici.

7. Český telekomunikační úřad stanovuje a zveřejňuje technické parametry a podmínky radiokomunikačním službám, které jsou uvedeny ve sloupci „Přidělení v ČR“, v plánu využití rádiového spektra, který vydává na základě § 16 odstavce 4 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), ve znění pozdějších předpisů.