§ 2
(1) Výše hmotné podpory zaměstnavateli na rekvalifikaci zaměstnanců v rámci investičních pobídek činí:
a) v územní oblasti 1) s mírou nezaměstnanosti nejméně o 50 % vyšší, než je průměrná míra nezaměstnanosti v České republice, 35 % ze souhrnných nákladů na tuto rekvalifikaci,
b) v územní oblasti 1) s mírou nezaměstnanosti nejméně o 25 % vyšší, než je průměrná míra nezaměstnanosti v České republice, 30 % ze souhrnných nákladů na tuto rekvalifikaci,
c) v územní oblasti 1) s mírou nezaměstnanosti nejméně ve výši průměrné míry nezaměstnanosti v České republice, 25 % ze souhrnných nákladů na tuto rekvalifikaci.
(2) U zaměstnavatele, který vytvoří v územní oblasti 1) s nejméně průměrnou mírou nezaměstnanosti více než 1000 nových pracovních míst, činí hmotná podpora na rekvalifikace zaměstnanců 35 % pro zvláštní školení a 60 % pro obecné školení z příslušných souhrnných nákladů.
(3) Zvláštním školením se pro účely tohoto nařízení rozumí teoretické a praktické vzdělávání, které souvisí se současným nebo budoucím pracovním umístěním zaměstnance u zaměstnavatele; obecným školením se rozumí teoretické a praktické vzdělávání nesouvisející s pracovním umístěním pouze u zaměstnavatele, které je také uplatnitelné u ostatních zaměstnavatelů.
(4) Při stanovení výše hmotné podpory na rekvalifikaci se vychází z předpokládaných nákladů uvedených v dohodě sjednané podle zvláštního právního předpisu. 3)
(5) Souhrnnými náklady na rekvalifikaci zaměstnanců se rozumí náklady zaměstnavatele a školitelů vynaložené v souvislosti s touto rekvalifikací, zejména mzdy, platy a jejich náhrady, odměny, náhrady cestovních výdajů a náklady na učební pomůcky.
------------------------------------------------------------------
1) § 5a odst. 3 zákona č. 9/1991 Sb., o zaměstnanosti a působnosti orgánů České republiky na úseku zaměstnanosti, ve znění zákona č. 72/2000 Sb. a zákona č. 453/2001 Sb.
3) § 6b odst. 1 zákona č. 9/1991 Sb., ve znění zákona č. 72/2000 Sb. a zákona č. 453/2001 Sb.